wtorek, 30 czerwca 2015

"Wypoczynek" na działce czyli przerabianie mebli w wolnych chwilach :)


Nudzić się nie lubię, więc nawet jadąc wypoczywać z Alicją na działce trzeba było wymyślić sobie zajęcie. Tak się niestety stało, że zajęcie wymyśliłam nie tylko sobie, ale i tatę wkręciłam w robotę :) ale chyba nie ma mi tego za złe, przynajmniej nie narzekał :D


W lutym sprawiliśmy sobie nowe stoły i stary stał się zbędny (pisałam o tym TUTAJ), ponieważ nie lubię wyrzucać porządnych rzeczy, a nie zawsze jest komu oddać postanowiłam go przerobić....na skrzynię :)


Najpierw rozkręciliśmy, matowiliśmy, a dokładniej to mój tata wykazywał się najmocniej w tych pracach :) my z Alicją turlałyśmy się na trawie :P
Następnie zaszpachlowaliśmy dziury i nierówności, wyszlifowaliśmy i odtłuściliśmy benzyną ekstrakcyjną i zabrałam się za malowanie (tutaj nie oddałam nikomu pędzla tylko sama kładłam kolejne warstwy).
Następnie skręciliśmy stół, który stał się skrzynią, dokręciliśmy dodatki (zawiasy, narożniki) i efekt tego taki.


Skrzynia stanie prawdopodobnie w salonie, ale jeszcze rozważam sypialnie i pokój dziecięcy.... zobaczymy.Drugi z bohaterów tego posta to czarny stolik. Tak naprawdę tutaj zmian niewiele, jedyne co mi nie pasowało to jego kolor. Czarny, trochę już przeszedł, co było widać na lakierze (swoją drogą nigdy ten lakier nie robił na mnie dobrego wrażenia), a i kurz jakoś nachalniej na nim osiadał, dlatego też stał się stołem BIAŁYM.
Jak przy poprzednim, rozkręciliśmy, ściągnęliśmy farbę i nałożyliśmy nową.
Trochę zabawy było przy skręcaniu, bo nie pomyśleliśmy, żeby oznaczyć nogi. Każda okazała się inna i z godzinę nam zajęło układanie tych "puzzli" ;) ale się udało i efekt tego taki.

Dla tego stolika również nie znalazłam jeszcze miejsca docelowego i rozważam salon lub dziecięcy pokój....2 komentarze:

  1. Super wyszły:) Biała farba potrafi zdziałać cuda w takich domowych przeróbkach meblarskich:)

    OdpowiedzUsuń
  2. skrzynia ze stołwow świetnie to wyszło....brawo dla taty za pomoc....

    OdpowiedzUsuń